Cesta do Ósaky


17.10. 2014
První díl je o cestě z Prahy až do Ósaky.

Cesta do japonské Ósaky probíhala celkem hladce, i když jsme cestovali víc než 24 hodin čistého času a se dvěma přestupy. Se všemi časovými posuny byl konečný čas o 7 hodin víc, než v Čechách.

Měli jsme jen trochu obavy o přestup v Bangkoku, přestože jsme na něj měli 4 hodiny času. Čekalo nás ale vyzvednutí zavazadel, vyřízení víz pro vstup do Thajska a přejezd na druhé letiště v Bangkoku, odkud jsme letěli do Ósaky. Věděli jsme, že přejezd z letiště na letiště trvá asi hodinu, když nejsou zácpy a že vízové odbavení se taky může protáhnout, když se sejde víc letadel. Víza jsme ale dostali rychle, skoro nikdo tam nebyl. Zavazadla nám přijela taky brzy a cestu na druhé letiště jsme se rozhodli podniknout taxíkem a nespoléhat na pravidelnou autobusovou linku, co mezi letišti jezdí zadarmo. Taxík byl na naše poměry levný. Cestou sice zácpa trochu byla, ale na druhém letišti jsme byli víc než dvě hodiny před odletem a tak jsme ještě museli čekat, než nás odbaví.

První část letu - do Bangkoku jsme absolvovali s leteckou společností Emirates. Slyšeli jsme na ni jen samou chválu. Opravdu se s snimi cestuje pohodlně a jsou velmi milí. Radost nám však kazilo jídlo, které bylo jedno z nejhorších, co jsme v letadle kdy jedli. Avšak jídlo cestou z Bangkoku do Ósaky se společností Air Asia bylo skvělé. Sice dost thajsky pálilo, ale tak to má být. :-)

V Ósace jsme přistáli načas, o půlnoci mezi pátkem a sobotou. Ubytování jsme měli rezevované na jednu noc přímo na letišti, kam to bylo doslova pár kroků z letišní haly. Hotel je to sice nejdražší, ve kterém budeme na naší cestě bydlet, ale nakonec jsme zjistili, že jsme udělali moc dobře a ubytovali se tam. V takto pozdní hodinu už vlaky do Ósaky (a ani jinam) nejedou a vzít si taxíka, kde bychom museli platit tučnou noční přirážku, by nás přišlo celkem mnohem dráž, než samotné ubytování v hotelu na letišti. Hotel byl skvělý, měli jsme nezvykle velký pokoj se dvěma velkými postelemi a snídaně druhý den ráno byla skvělá - japonská.

Další kapitola: Kanazawa

IMG_1339
Odlétáme z Prahy.

IMG_4242
Snídaně v Ósace, blížící se Halloween nelze přehlédnout.

Další kapitola: Kanazawa