První setkání s Japonskem


5.10. 2013
Skoro 12 hodinový let z Frankfurtu do Japonska proběhl v klidu a v pořádku jsme doletěli do Nagoya, měli jsme malinké zpoždění a tak přestup na letadlo do Kumamoto jsme měli trochu dobrodružný. Zavazadla nám totiž odbavili jen do Nagoyi, tak jsme si tam kufry museli vyzvednout a znovu předat k dalšímu odbavení na lokální lince.

Při vstupu do Japonska je imigrační proces podobný tomu, jaký je, když se letí do USA. Vyfotili si nás, sejmuli otisky prstů, ale proběhlo to docela rychle. Když jsme přistávali v Kumamoto, tak pršelo a prší i teď, o 6 hodin později. Je ale teplo, takže chodíme v tričku s krátkým rukávem, ale s deštníkem.

Z letiště jsme jeli asi hodinu linkovým autobusem do města a do hotelu to máme asi 100m od autobusového nádraží. Do hotelu jsme přijeli asi o půl jedné, tedy chvíli po poledni, ale řekli nám, že ubytovat nás mohou až od 15 hod. Tak jsme si tam nechali kufry a šli na pěší zónu na jídlo, na takový snídaňo-oběd. Pěší zóna je dlouhá asi 1 km a je celá zastřešená, prší jim tu tedy asi často. Je to ale pohodlné a něco k jídlu se vybrat dá. S jídelníčky v angličtině je to tu špatné, ale menu tu mají většinou obrázkové, tak stačí jen ukázat. Pak nastává chvilka napětí, co nám to vlastně přinesou. :-) Na jídle jsme si ale pochutnali. Nebylo to sushi, ale nudle (kupodivu studené, to člověk z obrázku nepozná) s různými přílohami: smažená cibule s krevetami, super tenké plátky uzeného masa, ředkev, wasabi (zelený práškový křen), sójová omáčka.

Teď čekáme v hotelu, až nám doručí datovou kartu do telefonu. Rozhodli jsme se totiž pořídit si pouze místní datovou SIM kartu, abychom měli v telefonu dostupné např. mapy, google překladač a podobné online užitečnosti. Navíc se dá volat přes VOIP telefon nebo Skype, levněji se do Čech jinak nedovoláme.

Další kapitola: Kumamoto

Letadlo
Deštivé přivítání v Kumamoto.

IMG_9830
Na stěnách restaurace je vyvěšený jídelníček.