Sushi smršť


8.10. 2013
Dnešní den byl opět ve jménu sushi a to dvojnásob. Katka dopoledne vyrazila na jednání, Petr se flákal v hotelu a v poledne jsme měli sraz u naší včerejší sushi restaurace.

Tentokrát jsme si neobjednali vzorové menu, ale vybírali si jednotlivé kousky a bylo to úžasné. Hlavním "chodem" (spíš soustem) pro nás bylo sushi z mořského ježka. Bylo to velice delikátní a jemně máslové. Viděli jsme to párkrát v televizi, jak to připravují a pak se nad tím rozplývají, tak už je chápeme. :-) Tentokrát jsme jedli jen samé ryby a trochu zeleniny, žádnou mastnou tempuru.

Po obědě jsme se oba vypravili na konferenci. Pro Petra to byl nový zážitek, na takovém velkém mezinárodním jednání ještě nebyl. Petr trochu fotil a sledoval dění kolem.

K večeru pak následovala švýcarská recepce. Byly tam jak japonské, tak i švýcarské dobroty a skvělé švýcarské víno. Proč vlastně nepijeme švýcarské víno? :-) Dobře jsme se najedli a napili, ale to jsme ještě netušili, co nás čeká dál.

Asi ve 20 hod nás vyzvedla Katčina kamarádka Jill z EU komise, že jsme pozváni na večeři do 7. patra hotelu, kde se konference konala. Sídlí tam luxusní japonská restaurace, v jaké jsme ještě nebyli, a zřejmě už nebudeme. Bylo nás tam celkem asi 7 a zval nás nějaký pán z Ameriky. Vypadá to, že Katka tam našla zajímavé kontakty.

V nabídce byly 3 typy jídel, jedno z nich sushi. Hádejte, co jsme se vybrali. Zase jsme dostali skvělé kousky ryb a krevet a taky mořského ježka. Bylo to opět skvělé. Jíst v takovéto restauraci je zážitek, obsluhují vás krásné dívky v kimonech, všichni se vám klaní (to ostatně i jinde). Ovšem zážitek z autetntické "obyčejné" sushi restaurace, kde sedíte přímo naproti kuchaři, který jídlo dělá, a vidíte mu pod ruce, Katka s ním konverzuje v japonštině :-), tomu se asi nic nevyrovná.

Zítra nás čeká hromadný konferenční výlet do Minamata (poprvé pojedeme rychlovlakem šinkansen). Vypadá to, že ohlášený a blížící se tajfun nás míjí, občas sice zaprší, ale jinak je stále vedro – letní teploty v první půlce října, jen je mnohem větší vlhko.

Další kapitola: Minamata

IMG_0240
Konference k úmluvě o rtuti.

IMG_0216
Kuchař servírující vybrané kousky sushi.